عکاسی عروس مهردادمیرزایی در کرج

آتلیه عکاسی عروس در فضای باز

04 ژانویه 2020

آتلیه عکاسی عروس در فضای باز در کرج:

مهمترین و بارزترین نکته ای که در عکاسی عروس در فضای باز در کرج باید به آن دقت و توجه داشته باشید٬ موضوع موقعیت سوژه ها نسبت به نور خورشید است. به عنوان یک اصل اساسی دقت کنید که خورشید همواره پشت سر سوژه های شما قرار داشته باشد. مهمترین خاصیت قرار گیری نور خورشید در پشت سوژه این است که حسی عاشقانه و رمانتیک به عکس می دهد. البته کارکرد فنی آن در این است که باعث ایجاد سایه های تند و تیز بر روی صورت و یا اوور اسکبوز شدن سوژه نخواهد شد.

نکته حايز اهمیت این است که سیستم نورسنج دوربین بسیار حساس و دقیق است و در این شرایط تشخیص  می دهد که بخش هایی از صورت سوژه به طور مناسب نوردهی نشده است. برای جبران این جالت می توانید از قابلیت های جبران نوردهی دوربین استفاده کنید یا اینکه به طور ساده از یک رفلکتور در مقابل سوژه های خود استفاده کنید تا سوژه ها آندراکسپوز نشوند.

عکاسی عروس در فضای باز کرج

عکاسی عروس در فضای باز کرج

شرایط عکاسی عروس در نور خورشید:

در شرایطی که خورشید را پشت سر سوژه قرار می دهید٬ ممکن است کمی حالت لنز فلر ٬ یا همان انعکاس نور خورشید در لنز شما ایجاد شود٬ در صورت بهره گیری هنرمندانه از این حالت٬ عکسهای افکت دار خاصی را می توانید به دست آورید. البته همواره باید مراقب تخریب های ایجاد شده در نتیجه لنز فلر ها باشید.

بعنوان یک عکاس حرفه ای٬ همواره باید آماه باشید تا در هر شرایط نور و یا هر یک از ساعت های طول روز اقدام به عکاسی نمایید. بار ها بیان نموده ایم که بهترین ساعت برای عکاسی عروس در فضای باز در کرج٬ ساعتهای نزدیک به غروب آفتاب است. اما در بسیاری از اوقات مجبور هستیم تا در ساعتهای میانی روز و در شرایط تابش شدید و مستقیم نور خورشید اقدام به عکاسی کنیم. در این شرایط  مهارت های خاص کنترل و مهار نور خورشید را باید با خود به همراه داشته باشیم.

تکنیک های آتلیه عکاسی عروس:

عکاسی از عروس و داماد در روز عروسی برای عکاسان روز پر استرسی است. زیرا روز عروسی برای عروس و داماد یکبار اتفاق میفتد و عروس و داماد از عکاس انتظار ثبت لحظات عروسی و جشن به نحو عالی دارند. در اینجا تکنیک های آتلیه عکاسی عروس در کرج را به اختصار بیان می کنیم.

1.گرفتن عکس ها با فرمت RAW :

من می دانم که بسیاری از خوانندگان احساس می کنند که زمان عکسبرداری با فرمت RAW را ندارند (به دلیل پردازش اضافی) اما عروسی یک بار است که می تواند بسیار مفید باشد زیرا باعث انعطاف پذیری بیشتری برای دستکاری عکس ها پس از گرفتن عکس می شود. درعروسی ها می توانید با نورپردازی های دشوار کارعکاسی از عروس را پیش ببرید. ولی عکاسی با فرمت RAW این امکان را به شما می دهد تا بعد از عکاسی از عروس و داماد، بتوانید بر روی نور و رنگ عکس های عروس کار کنید. بنابراین عکاسی با  فرمت  RAW در این امر به طور چشمگیری کمک خواهد کرد.

2.تغییر چشم انداز:

با عکس های خود کمی خلاق شوید. در حالی که اکثر تصاویر در آلبوم انتهایی احتمالاً نسبتاً معمولی یا معمولی هستند. پیشنهاد می کنم با گرفتن عکس از پایین، از بالا، با زاویه دید عریض و غیره، خلاقانه عمل کنید.

3.عکس های گروه عروسی :

یک کاری که من در هر عروسی که عکاسی کرده ام انجام داده ام، تلاش برای عکس گرفتن از همه افرادی است که در یک عکس حضور دارند. روشی که من این کار را کردم این است که مکانی را ترتیب دهم که بتوانم بلافاصله بعد از مراسم از همه بلند شوم. این ممکن است به معنای بالا رفتن از نردبان، استفاده از بالکن یا حتی بالا رفتن از پشت بام باشد. زیبایی این عکس ها این است که چهره همه را در آن می گیرید و می توانید افراد زیادی را در یک شات قرار دهید. نکته مهم این است که بتوانیم همه افراد را در مدت زمان کوتاه برای گرفتن عکس در دسترس داشته باشیم.

4.Fill Flash

یکی دیگر از تکنیک های آتلیه عکاسی عروس در کرج این است که، هنگام عکسبرداری در خارج از منزل بعد از یک مراسم یا در هنگام عکسبرداری های مطرح، بهتر است از حالت Fill Flash استفاده کنید. به خصوص در شرایط عکسبرداری با نور پس زمینه یا ظهر که در آن سایه زیادی وجود دارد، حالت Fill Flash ضروری است.

5.حالت عکسبرداری مداوم

داشتن امکان عکسبرداری سریع تصاویر زیادی در یک روز عروسی، بسیار مفید است. بنابراین دوربین خود را به حالت عکسبرداری مداوم تغییر دهید و از آن استفاده کنید. با این نوع عکس می توانید عکس های لحظه ای بسیاری داشته باشید.

نظرات کاربران