عکاسی عروس مهردادمیرزایی در کرج

آتلیه عکاسی عروس در فضای باز

14 دی 1398

آتلیه عکاسی عروس در فضای باز در کرج:

مهمترین و بارزترین نکته ای که در عکاسی عروس در فضای باز در کرج باید به آن دقت و توجه داشته باشید٬ موضوع موقعیت سوژه ها نسبت به نور خورشید است. به عنوان یک اصل اساسی دقت کنید که خورشید همواره پشت سر سوژه های شما قرار داشته باشد. مهمترین خاصیت قرار گیری نور خورشید در پشت سوژه این است که حسی عاشقانه و رمانتیک به عکس می دهد. البته کارکرد فنی آن در این است که باعث ایجاد سایه های تند و تیز بر روی صورت و یا اوور اسکبوز شدن سوژه نخواهد شد.

نکته حايز اهمیت این است که سیستم نورسنج دوربین بسیار حساس و دقیق است و در این شرایط تشخیص  می دهد که بخش هایی از صورت سوژه به طور مناسب نوردهی نشده است. برای جبران این جالت می توانید از قابلیت های جبران نوردهی دوربین استفاده کنید یا اینکه به طور ساده از یک رفلکتور در مقابل سوژه های خود استفاده کنید تا سوژه ها آندراکسپوز نشوند.

عکاسی عروس در فضای باز کرج

عکاسی عروس در فضای باز کرج

شرایط عکاسی عروس در نور خورشید:

در شرایطی که خورشید را پشت سر سوژه قرار می دهید٬ ممکن است کمی حالت لنز فلر ٬ یا همان انعکاس نور خورشید در لنز شما ایجاد شود٬ در صورت بهره گیری هنرمندانه از این حالت٬ عکسهای افکت دار خاصی را می توانید به دست آورید. البته همواره باید مراقب تخریب های ایجاد شده در نتیجه لنز فلر ها باشید.

بعنوان یک عکاس حرفه ای٬ همواره باید آماه باشید تا در هر شرایط نور و یا هر یک از ساعت های طول روز اقدام به عکاسی نمایید. بار ها بیان نموده ایم که بهترین ساعت برای عکاسی عروس در فضای باز در کرج٬ ساعتهای نزدیک به غروب آفتاب است. اما در بسیاری از اوقات مجبور هستیم تا در ساعتهای میانی روز و در شرایط تابش شدید و مستقیم نور خورشید اقدام به عکاسی کنیم. در این شرایط  مهارت های خاص کنترل و مهار نور خورشید را باید با خود به همراه داشته باشیم.

نظرات کاربران